cvicenie@jogaapilates.sk
JOGA: 0907772250   |   PILATES: 0907863640

Dôvody prečo cvičiť jogu a pilates

Výborné pre zdravie

Pravidelné cvičenie pomáha odbúrať stres, posilňuje imunitný systém a celkovo upevňuje zdravie. Pomáha s bolesťami hlavy, spánkom a znížením krvného tlaku.

Upevňujú psychikú pohodu

Cvičenia pomáha s uvoľnením napätia v tele a pomocou relaxačných techník učí kvalitnejšie oddychovať. Okrem iného zlepšuje koncentráciu.

Silnejšie telo

Joga a pilates spevnia svalstvo, zlepšia držanie tela a ohybnosť. Napomáhajú rovnováhe a celkovo môžu zlepšiť dobrý pocit z vlastného tela.

Učia správne dýchať

Dýchacie techniky naučia správnemu dýchaniu. Pomalší dych podporuje uvedomelé vykonávanie pohybov a taktiež relaxáciu.

O joge a pilatese

Joga. Na prvý pohľad pôsobí ako obyčajný strečing, avšak zdanie klame. Šetrným spôsobom zvyšuje pružnosť tela, pohyblivosť kĺbov i chrbtice, odstraňuje svalovú nerovnováhu a pomáha pri chudnutí. Vďaka meditačným, koncentračným a relaxačným technikám, ktoré sú významnou súčasťou cvičenia, pôsobí pozitívne na psychiku. Jóga má mnoho ďaľších kladných účinkov na organizmus – zlepšuje sústredenie, pomáha zvládať stres a učí aktívnemu oddychu. Výhodou tohto cvičenia je aj to, že sa dá cvičiť všade, kde sa dá rozložiť podložka.

Pilates. Princípom cvičenia je sústredené, plynulé vykonávanie cvikov. Presne si uvedomujeme celý priebeh pohybu. Veľmi dôležitá a žiaduca pri cvičení je námaha, nie však vyčerpanie. Preto pri cvičení individuálne dbáme na to, aby dodávalo telu energiu, pohodu a príjemný pocit. Pilates ovplyvňuje chrbtové, brušné a sedacie svalstvo, čím vytvára základ správneho držania tela. Takisto rozvíja silu, ohybnosť, pružnosť a rovnováhu a venuje sa tiež správnemu dýchaniu.

Prídte si s nami zacvičiť! 🙂

Naše hodiny

Joga a pilates

Napíšte nám

Začnite s jogou alebo pilatesom už dnes! V prípade otázok, nám prosím nezabudnite napísať aj Váš e-mail, aby sme Vám vedeli odpovedať. Ďakujeme.Address:
Joga a Pilates Ružinov: Tomášikova 34, 821 01 Bratislava; Joga a Pilates Petržalka: Ševčenkova 21, 851 01 Bratislava
Phone:
JOGA: 0907772250   |   PILATES: 0907863640
Email:
cvicenie@jogaapilates.sk
Style switcher RESET
Color scheme